Wille 40. aastapäev

Tähistasime Wille masinate 40. juubelit!

1950. aastal asutas Vilho Lankinen, noor ettevõtliku vaimuga noormees, Loimaa lähistel Hintsala külas masinatöökoja Lankisen Konepaja. 1950ndate keskel alustati traktorite tööseadmete valmistamist ja viiekümnendate lõpus hakati töökojas valmistama ka traktorite esilaadureid. 

1960ndatel nihkus fookus keskkonna- ja kinnisvarahoolduse töödele ning arendati välja uued masinad. Projekti edenedes muudeti selle nimeks Wille, masina esimene prototüüp nägi ilmavalgust aastal 1980. Kolm aastat hiljem tarniti esimene toodetud masin, mudel Wille 645, esimesele kliendile. Wille masinate eksport algas 1980ndate lõpus ning esialgu oli see suunatud naaberriikidesse Rootsi ja Norrasse.

2003. aastal sai Wille osaks Wihuri kontsernist, mis oli Soomes juba olnud Wille masinate müügiettevõte. Järgmisel aastal tarniti kliendile 3000-s Wille. Sestpeale on müüdud Wille masinate arv enam kui kahekordistunud. Aastas müüakse sadu masinaid ning aastate jooksul on valmistatud rohkem kui 10 000 Willega sobivat tööseadet.

Jätkuv tootearendus ja laienemine uutele turgudele on alati olnud ettevõtte edu olulised tegurid. Tugevalt kasvanud ekspordi abil on Wille leidnud tee mitmesse Euroopa riiki, samuti Põhja-Ameerikasse ning isegi põhjapooluse lähedal paiknevasse Svalbardi.

Willet esindame Eestis alates 2020. aasta septembrist ja lisaks masinate müügile pakume ka Wille keskkonnahooldusmasinatele hooldust.

Vaata videost, kuidas tähistasime üheskoos Wille masinate 40. juubelit:

Loe ka